fbpx

Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii na pl. Teatralnym w Zielonej Górze

Fotograf Zielona Góra Pani-Migawka

W niedzielę 17 maja na placu teatralnym miałam przyjemność uwiecznić  (17 maja 1990 roku) wydarzenie usunięcia homoseksualizmu z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Cel jest jeden – zwrócenie uwagi na problemy, z którymi na co dzień spotykają się osoby LGBT+, na przemoc i dyskryminację, której doświadczają.

Zamiast wydarzenia symboliczne milczenie z flagą

Homofobia, niestety dalej dużym problemem w Polsce

W ostatnich dniach pojawił się raport ILGA Europe mierzący poziom równouprawnienia osób LGBT+ w Europie. Na pierwszym miejscu pod względem tolerancji znalazła się katolicka Malta. Z kolei Polska zajęła ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej, a w całej Europie nieznacznie wyprzedziła Białoruś czy też Ukrainę.

17 maja 1990 roku przez Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, mając na celu zwrócenie uwagi na doświadczaną przez osoby LGBT przemoc i dyskryminację. Kacper Kubiak wspomniał – Mieliśmy zaplanowane wydarzenia na ten dzień niestety musimy się dopasować do obecnych warunków i z nich zrezygnować – wyjaśniał w wydarzeniu Instytut Równości, organizator akcji. Dlatego solidaryzujący się z osobami LGBT mogli przyjść, zrobić symboliczne zdjęcie z flagą i w ten sposób zamanifestować swoją obecność i pamięć.

Zapraszam do mojej fotorelacji 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *