Już dziś umów się na ciążową sesję zdjęciową

6 WSKAZÓWEK, JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ W CIĄŻY

Jako oczekujący rodzice jesteśmy zachwyceni rosnącym brzuszkiem!

Oto 6 moich wskazówek, jak przygotować się do sesji zdjęciowej w ciąży w moim towarzystwie.

  • 1. Nie martw się tym, jak wyjdą zdjęcia, bo zawsze ciąża dodaje uroku i skrzydeł przyszłym rodzicom
  • 2. Nie bój się dzielić swoimi pomysłami i dodawać pamiątki małego dziecka
  • 3. Wybór odpowiednich ubrań do sesji
  • 4. Przyjdź na sesję zdjęciową ciążową czując się najlepiej
  • 5. Umów się na kolację po sesji, ponieważ zdjęcia są bardzo wyczerpujące
  • 6. Zrelaksuj się i wiedz, że jesteś w dobrych rękach Pani-Migawki 

Nie ma lepszego sposobu na upamiętnienie tego ważnego momentu w życiu niż profesjonalna sesja ciążowa. Fotografia ciążowa uchwycą nie tylko piękny, okrągły brzuszek dziecka, ale także miłość i emocje towarzyszące ostatnim tygodniom ciąży.

Zawsze będziecie mogli spojrzeć wstecz na zdjęcia i przypomnieć sobie radość i oczekiwanie, które czuliście, wiedząc, że wkrótce powitacie swoje nowe dziecko.

Sesje zdjęciowe należą do moich ulubionych rodzajów fotografii, zaraz po ślubach. Możliwość pracy z podekscytowanymi przyszłymi mamami, móc uwiecznić tak ważny moment w ich życiu, to prawdziwa przyjemność.

Pracowałam z wieloma kobietami, które były podekscytowane robieniem zdjęć w takcie ciąży, ale są nieco zaniepokojone, ponieważ nie wiedzą, czego się spodziewać. Z tego powodu postanowiłam napisać mały poradnik, jak możesz przyjść zrelaksowana na sesję zdjęciową w ciąży, czując się dobrze przygotowaną, pewną siebie i przepiękną.

1. Nie martw się czymś na zapas, ja nie gryzę

Podczas mojej pracy jako fotograf ciążowy zauważyłam, że wiele przyszłych mam jest bardzo entuzjastycznie nastawionych do robienia zdjęć brzuszka. Niektórzy odkładają zdjęcia, a kiedy ten moment minie, często stwierdzają, że żałują, że nie wykorzystali okazji, kiedy mieli szansę.

Niektóre kobiety są po prostu nieśmiałe przed obiektywem i trudno im zebrać się na sesję, często mają pewne oczekiwania co do sesji, które nie są prawidłowe. Na przykład wiele kobiet myśli, że ​​na sesję ciążową trzeba się rozebrać. To popularny trend, z którego chętnie korzysta wiele przyszłych mam, ale w żadnym wypadku nie jest to obowiązkowe. W rzeczywistości możesz nosić wszystko, w czym czujesz się komfortowo i pięknie. Nie muszą być to wielkie suknie ciążowe, które ciągom się kilometrami. 

Jako fotograf ciążowy jestem tutaj, aby służyć swoim doświadczeniem, wiedzą techniczną i znajomością kompozycji, aby pomóc Ci wydobyć to, co najlepsze z sesji ciążowej. Jednak to Ty decydujesz o tym, czego chcesz, a czego nie chcesz ze swoich zdjęć. Od strojów, przez ustawienia, pozy i motywy, nie musisz być fotografowany w sposób, w jaki nie chcesz.

2. Nie bój się dzielić swoimi pomysłami i zabrać pamiątki przyszłego dziecka.

Jeśli masz jakieś pomysły na ustawienia, stroje lub style fotograficzne, które chcesz wypróbować, poinformuj o tym fotografa z wyprzedzeniem.

Dobrym sposobem na upewnienie się, że fotograf spełni Twoje oczekiwania jest zapisanie sobie kadrów, które Ci się podobają, a następnie podzielić się z tym pomysłem z fotografem.

Jeśli masz już jakieś urocze dziecięce przedmioty, takie jak buty, zabawki, koce lub zdjęcia USG, zabierz je ze sobą, ponieważ tworzą urocze rekwizyty. To samo dotyczy twoich cennych pamiątek rodzinnych. Jeśli masz specjalny medalion lub zdjęcie, które chciałbyś wykorzystać, zabierz je ze sobą na sesję zdjęciową.

3. Wybór odpowiednich ubrań do sesji

Jeśli chodzi o stroje, istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci poczuć się jeszcze piękniejsza i gotowa do sesji. Ponownie, ostateczny wybór należy do Ciebie, ale gorąco polecam, aby komfort był kluczowym czynnikiem w każdym wybranym przez Ciebie stroju.

Bez względu na to, jak bardzo chciałbyś mieć zrobione zdjęcie lub jak wspaniale wyglądasz w dniu sesji, noszenie ubrań, które są trochę za ciasne lub trochę za bardzo ograniczają ruchy, sprawi, że poczujesz się niekomfortowo. Ten dyskomfort zwykle pojawia się na zdjęciach. Ogromnym plusem są stroje, w których są wygodne i łatwe do poruszania się.

Oczywiście, jako że jest to sesja ciążowa, polecam dobierać ubrania i dodatki, które również eksponują brzuszek. Elastyczne tkaniny przylegające do brzucha, sukienki z paskiem pod biustem, ciążowe sukienki maxi i tym podobne, to wszystko, co polecam. Oczywiście, jeśli zauważysz inny strój, który sprawia, że ​​czujesz się wspaniale i możesz się w nim wygodnie poruszać, to działa równie dobrze.

Poświęć trochę czasu na wybranie odpowiedniego stroju na sesję ciążową. Upewnij się, że twoje ubranie nie umniejsza kształtu brzucha i naturalnego blasku. Unikaj dużych, odważnych wzorów lub zbyt luźnych ubrań.

4. Przyjdź na sesję ciążową czując się najlepiej

Lubię doradzać moim klientom, aby zastanowili się nad umówieniem sesji na ten sam dzień, co zwykłą wizytę u fryzjera. Niewiele rzeczy sprawia, że ​​czujemy się tak pewni siebie i tak piękni, jak świeżo ułożona stylizacja, a pewność siebie może błyszczeć na fotografii, pomagając poczuć się o wiele bardziej komfortowo podczas sesji i pozwalając naprawdę się w nią zaangażować.

5. Umów się na kolację po sesji

Twoja ciążowa sesja zdjęciowa to okazja, którą warto uczcić. To dzień poświęcony na uchwycenie ważnego momentu w życiu każdej kobiety, a większość moich klientów zgodzi się, że jest to również świetna zabawa. Dlaczego więc nie cieszyć się resztą dnia jeszcze bardziej? Umówienie się na kolację z kimś ważnym, siostrą lub najlepszym przyjacielem może dać ci coś więcej, na co będziesz czekać i sprawić, że ten dzień będzie wyjątkowy.

Co więcej, jeśli masz zrobione włosy, paznokcie i makijaż specjalnie na ten dzień, nie chcesz pozwolić, aby się zmarnowały, prawda? Podczas gdy patrzysz i czujesz się najpiękniejsza, żyj w mieście. W końcu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz mieć czas na miłą, relaksującą kolację poza domem, gdy tylko pojawi się dziecko.

6. Zrelaksuj się i wiedz, że jesteś w dobrych rękach

Jeśli nigdy wcześniej nie brałaś udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Nie ma powodu do obaw. Jeśli nie chcesz, nie musisz wnosić żadnej wiedzy specjalistycznej ani oczekiwań. Wybór odpowiedniego fotografa oznacza, że ​​masz o wiele mniej zmartwień. Upewnij się, że wybrałeś taką, w której możesz czuć się pewnie, dokładnie przyglądając się ich wcześniejszym pracom i upewniając się, że mają styl i jakość, której szukasz.

Zaproś swoją drugą połówkę i/lub inne dzieci, które możesz mieć ze sobą.

Już dziś umów się na ciążową sesję zdjęciową

Zaplanuj sesję między 31 a 36 tygodniem, ponieważ jest to idealny kształt  brzuszka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *