Męska sesja zdjęciowa Rafała

www.Pani-Migawka.pl sesje zdjęciowe w studiu fotograf Zielona Góra (6)

Podczas sesji najważniejsza jest luźna relacja

W fotografii ważna jest relacja jaką tworzymy z ludźmi w trakcie zdjęć. Światło również, ale ostatnio coraz bardziej przekonuję się, że światło i relacja muszą być tak samo dobre i są tak samo ważne.

Z własnego doświadczenia zauważyłam, że model lub modelka może posiadać jakie chce ubranie, ale jeśli fotograf nie nawiąże dobrej relacji, to nie stworzą świetnych zdjęć. Rafała nie znam dobrze. Jedynie z widzenia, a odważył się na sesję u mnie Pani-Migawki, a to raczej dzięki mojej otwartości. Odważył się na AKTY, ale to w następnym blogu. To była jego już druga sesja u mnie, ale wciąż czuł stres, ale nie na długo, ponieważ okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go piszą. Pierwsze zdjęcia zawsze są nie udane, a później się otwieramy i jesteśmy chłonni na sugestie. Przed rozpoczęciem zdjęć, powiedziałam, że nie chcę go ograniczać i że warto dać się ponieść. Wszystkie nieudane zdjęcia lądują w koszu i są trwale usunięte, zostają te najlepsze portrety, które później retuszuję i delikatnie podkręcam, by zostawić tylko zdjęcia warte naszej uwagi.

www.Pani-Migawka.pl sesje zdjęciowe w studiu fotograf Zielona Góra (6)
www.Pani-Migawka.pl sesje zdjęciowe w studiu fotograf Zielona Góra

Magia zdjęć

Przed sesją napisałam Rafałowi, co ma ze sobą zabrać i jakie mam oczekiwania względem jego sesji. Wziął zwykłe spodnie, spodenki i to na tyle no i parę akcesoriów na siłownię, a jednak udało się osiągnąć ciekawe efekty. Tak myślę. Dlaczego tak się dzieje? To jak widzimy rzeczywistość na co dzień, to jedna sprawa. Fotografii dochodzi światło, perspektywa, emocje. I już możemy kogoś pokazać zupełnie inaczej, wielowymiarowo… na przykład mrocznie lub subtelnie. Wiadomo stylizacje i tkaniny mają duże znaczenie, ale jeśli podczas sesji fotograficznej nie ma dobrego kontaktu i “chemii” to nie będzie efektu.

Co najbardziej lubię w swojej pracy? Momenty, kiedy możemy coś zbudować przez ten krótszy lub dłuższy czas. Po obu stronach aparatu potrzebne jest otwartość, zaufanie i odrobina humoru. Fachowe oko fotografa dostrzeże to co z pozoru niewidzialne. Kiedy się otwieramy, wszystko podąża w dobrym kierunku. W moim studiu fotograficznym zawsze jest chwila na rozmowę przed sesją. Chcę poznać moich modeli i modelki, zanim wezmę do ręki aparat. To pomaga nie tylko w mojej pracy, pomaga także rozluźnić się moim gościom. Każdego traktuję jednakowo, bez względu na to czy jest profesjonalnym modelem czy też mężczyzną, który nie ma doświadczenia przed obiektywem.

Minimalizm ujęć

Bardzo lubię niewyszukane fotografie portretowe, które emanują swoją prostotą, zadumą i szczęściem. Nie bez powodu wybrałam studio, jako miejsce sesji. Jednolite tła, stonowana kolorystyka czy wreszcie studyjne oświetlenie, dają świetne efekty. Nie mówiąc już o komforcie, jaki daje kameralne atelier. Nie jesteśmy wtedy uzależnieni od warunków pogodowych, nikt nam nie przeszkadza, nie obserwuje, możemy w spokoju pracować nad zdjęciami. Polecam takie sesje Panom, którzy potrzebują profesjonalne fotografie wizerunkowe do wykorzystania na stronach internetowych, portalach randkowych, Social Media, Facebooku, LinkedIn. Taką sesje można również podarować swojemu mężczyźnie w prezencie.

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *