Zielona Góra Winobranie – najważniejsze święto!

Winobranie Zielona Góra

Winobranie jest najważniejszą imprezą Miasta znaną w kraju jak i za granicą, nagrodzoną dwoma certyfikatami w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej – „Na najlepszy produkt turystyczny”.

www.Pani-Migawka.pl fotograf Zielona Góra fotograf na ślub
www.Pani-Migawka.pl fotograf Zielona Góra sesje zdjęciowe

Święto obchodzone jest we wrześniu związane ono jest z uwieńczeniem prac przy zbiorach na winnicach. Jak co roku, święto zaczyna się uroczystym przekazaniem kluczy do Miasta Bachusowi – Bachusowi. Towarzyszy mu orszak hałaśliwych lecz urodziwych Bachantek i nadużywający wina satyr.

Największe święto wina w Polsce

Pod wodzą Bachusa Zielona Góra staje się pełną atrakcji takich jak koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe oraz wydarzenia kulturalne.

Jarmark, koncerty, budki winiarskie i lunapark dla każdego

www.Pani-Migawka.pl fotograf Zielona Góra fotograf na ślub
www.Pani-Migawka.pl fotograf Zielona Góra fotograf na ślub

Program Winobrania jak roku jest wypełniony różnego rodzaju imprezami, koncertami. Sporą frajdą cieszy się jarmark winobraniowy organizowany na zielonogórskim deptaku oraz jak co roku przyjeżdża Wesołe Miasteczko – Krasnal Europark z Budgoszczy/ Dodatkowo wokół ratusza zlokalizowane jest miasteczko winiarskie, gdzie winiarze prezentują swoje wyroby i można się nimi częstować do woli.
Równie niezwykłą atrakcją są organizowane przez miasto tak zwane Winobusy, dzięki którym można wybrać się autobusem na jedną z lokalnych winnic. Tam winiarze opowiadają o swojej pasji jakim jest wino, uprawie winorośli, przy okazji można zobaczyć od kuchni jak wygląda praca winiarzy. Można zdegustować winka w zamian za zakupiony bilet.

Korowód winobraniowy

Uroczystym i najważniejszym podczas dni Zielonej Góry jest korowód winobraniowy, który stał się już tradycją i obowiązkiem otarcia oraz zamknięcia dni Zielonej Góry. Co roku jest zmieniana tematyka korowodu. Biorą w nim udział winiarze, artyści teatru lubuskiego, szkoły oraz mieszkańcy Zielonej Góry.  
Winobranie jest dla Zielonej Góry najbardziej szalonym czasem w roku!
W dniach Winobrania, Zielona Góra staje się miastem pełnym radości i zabawy, nad którym czuwa Bachus popijający wraz z mieszkańcami i ich gośćmi ten najszlachetniejszy z trunków. Zielona Góra ponad wszelką wątpliwość zasługuje na zaszczytne miano Winnego Grodu.

www.Pani-Migawka.pl fotograf Zielona Góra fotograf na ślub
www.Pani-Migawka.pl fotograf Zielona Góra fotograf na ślub

Fotografia nocna podczas winobrania w wesołym miasteczku

Postawiłam na nocne zdjęcia, które są jednych z najtrudniejszych do wykonania. Gdy fotograf zostaje odcięty od naturalnego źródła światła, bądź światło owo jest ograniczone do minimum, konieczna staje się ręczna regulacja parametrów. Fotografia nocna wymaga wyczucia i “pewnej ręki”.

Jeśli z partnerem chcielibyście taką sesję na ślub
lub nowożeńskie, albo dla siebie
dajcie znać!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *